P1080647Zajímavé ukázkové setkání zorganizovala Nemocnice Třinec, ve spolupráci s nadačním fondem „Zůstaneme doma“. Zájemci, kteří se ocitli v situaci, kdy se starají o svého blízkého, se radili a získávali nové informace o zvládnutí počáteční nejistoty v osobní péči.

Na oddělení sociálních lůžek naší nemocnice si tak zájemci mohli osobně vyzkoušet, jak pečovat o člověka s omezeným pohybem v domácím prostředí, otestovali si polohování, posazování, přemísťování blízkého z lůžka na židli. Dále se dověděli, jak ošetřit nepohyblivého člověka, jak provést hygienickou péči, aniž by si sami způsobili problémy s bolestmi páteře. Proběhla také ukázka podpůrných pomůcek a edukace, jak je správně používat.

Posláním nadačního fondu Zůstaneme doma je zvýšení kvality života v průběhu stárnutí nebo nemoci, s cílem podpořit rozhodnutí seniora žít doma ve svém přirozeném prostředí a posílit tím autonomii rozhodování o svém životě. Další praktické setkání proběhne dne 15. 6. 2018 v době od 16:00 do 18:00 hodin na oddělení sociálních lůžek.

P1080652 P1080654 P1080661