DSC 0233 sPět nových monitorů dechu Babysense II, které budou hlídat nově narozené děti, dnes převzal z rukou zástupkyně Nadace Křižovatka primář gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Třinec, p.o. MUDr. Roman Schreier. Zakoupení přístrojů financovaly společnosti Třinecké železárny a Ústředí Walmark.

„Nové monitory dechu, kterými vybavíme další novorozenecké postýlky, nám pomohou zkvalitnit péči o právě narozená miminka a přispějí k pocitu bezpečí našich maminek,“ řekl primář gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Třinec, p.o. MUDr. Roman Schreier. „Kromě toho můžeme díky většímu počtu těchto přístrojů nadále nabízet maminkám zapůjčení monitorů dechu také domů,“ připomněl primář Schreier.

Nové monitory v celkové hodnotě 14 850,- Kč předala dnes na gynekologicko-porodnickém oddělení Nemocnice Třinec paní Marie Útlá, regionální manažerka Nadace Křižovatka pro Moravu. Zakoupení přístrojů financovaly společnosti Třinecké železárny a Ústředí Walmark. Třinecká nemocnice navázala spolupráci s nadací v letošním roce.

O Nadaci Křižovatka
Nadace Křižovatka se jako jediná nadace v České republice po celých 20 let své existence aktivně věnuje podpoře povědomí veřejnosti o SIDS a o možnostech ochrany ohrožených dětí do 1 roku věku. Díky dárcům a sponzorům pomáhá nadace vybavit české nemocnice a porodnice monitory dechu Babysense, který je registrován u Ministerstva zdravotnictví ČR jako zdravotnická pomůcka a prošel několikaletými klinickými testy. Tento monitor dechu nejen hlídá zástavu dechu, ale také apnoe pauzy (bezdeší), a jakékoliv nepravidelnosti dechu děťátka a okamžitě spustí alarm, aby přivolal pomoc rodiče, který může v případě potřeby včas poskytnout dítěti první pomoc. Během svého působení se nadaci podařilo zajistit monitory dechu pro nemocnice a porodnice v hodnotě téměř 27 mil. korun.

logo Nadace Krizovatka s banner NK partner s