Znak lékárna webLékárna Nemocnice Třinec se zapojila do tradiční akce České lékárnické komory, která letos připadá na čtvrtek 16. června. Lidé se mohou ve čtvrtečním Dni lékáren přijít poradit s lékárníky, jak správně ošetřit drobná i větší poranění.

Lékárníci pořádají osvětovou akci před letními prázdninami a dovolenými, protože právě v létě bývá poranění a úrazů víc. Poranění mohou být různá - odřeniny, popáleniny, řezné rány, puchýře či kůže spálená od sluníčka. S vážným poraněním chodí pacienti k lékaři a do nemocnice, s méně závažným jim může poradit lékárník.

Protože lidé někdy používají pro ošetření netradiční či nevhodné metody, připravili lékárníci letáčky s radami. Připomínají, že na prvním zásahu vždy záleží, i když závažnější rány vyžadují ošetření lékaře. Především je nutno z rány šetrně odstranit nečistoty, ránu vydezinfikovat a použít vhodnou náplast či krytí. Pro ošetření ran by lidé tedy měli mít v lékárničce vedle náplasti také dezinfekci, sterilní krytí a obinadlo.